back to homepage
Afrika
Publications       CV       Výuka       Photoalbum       Etudier en France       SOČ

Lineární algebra A2 (LAA2)

Aktuální informace

 • Výsledek praxe z 2. 6. a plusové body za práci v semestru.
 • Podrobné informace ke zkouškám.
 • Vyšla skripta Lineární algebra 2. K zakoupení jsou v univerzitním knihkupectví NTK nebo přes školní e-shop.
 • Praktická část ze dne 2. 6.: zadání , vzorové řešení 1. část , vzorové řešení 2. část , vzorové řešení 3. část , vzorové řešení 4. část .
 • Kdo v zimě neudělal zkoušku z LALA/LALB a má ještě pokus, může přijít na jediný možný termín v úterý 9.6. Čas bude upřesněn. Hlaste mi prosím emailem, kdo máte o termín zájem, a ještě jste tak neučinili.
 • Během přerušení prezenční výuky vás budu každý týden informovat prostřednictvím KOSu o tom, jaké předpokládám samostudium, abyste LAA zvládli v původně plánovaném termínu. Předpokládá se pravidelné sledování přednášek z videozáznamů, počítání příkladů ze zadání na tomto webu (případně prostřednictvím videokonferencí po dohodě se cvičícím) a studium ze skript. Verze plánovaná k tisku je zde.
 • Organizace: Přednášky a cvičení (povinná !)

  Přednášky se konají ve čtvrtek od 11h30 v posluchárně 103. Jsou společné pro studenty LAA i LAB, během přednášek zdůrazním, jaká část látky je požadovaná na LAA a jaká na LAB. Cvičení jsou každý týden.

  Studijní materiály

  Hlavním zdrojem jsou přednášky a skripta Lineární algebra 2 (ISBN 978-80-01-05441-3). I tento druhý díl je vypracovaný ve spolupráci se studenty tak, aby co nejlépe připravil na zkoušku. Skripta jsou k dostání v prodejně skript v Dejvicích a v knihovně FJFI. Navíc se chystá dotisk na březen 2020.
  Zadání ke cvičením jsou k dispozici zde:

  Další příklady si počítejte ze sbírky ke cvičení . Prosím vás o hlášení nalezených chyb. (Také u skript hlaste, pokud nějakou chybu najdete. Opravíme to pak v dotisku. Dosud byly nalezeny následující chyby.)

  Podmínky získání zápočtu a zkoušky

  Zápočet dostanete, pokud budete mít maximálně 2 absence na cvičeních a pokud budete na cvičení chodit připravení.

  Úspěch u zkoušky bude ještě výrazněji než v zimě záviset na vaší práci během semestru. Ta bude hodnocena body, které se přičtou k výsledku zkouškové písemky. Body k dobru můžete získávat:

  Upozorňuji, že studenti, kteří získají zápočet z LAA2, mají automaticky nárok na zápočet z LAB2 (dají-li mu z nějakého důvodu přednost).

  Zápočty z loňského letního semestru uznávám.

  Zkouška je obtížnější než v zimním semestru a doporučuji tedy, abyste se průběžně během semestru připravovali. Písemná část zkoušky má 2 hodiny a má praktickou a teoretickou část. K výsledku vám budou přičteny plusové body za práci v semestru, případně vám bude praktická část uznána z kontrolních testů. Po úspěšném absolvování písemné části vždy následuje část ústní. Z teorie je třeba znát všechny věty a definice a lehčí důkazy a na lepší známku i všechny těžší důkazy.

  Přeji vám hodně úspěchů!
  back to homepage