back to homepage
Kandinski
Publications       CV       Výuka       Photoalbum       Etudier en France       SOČ

Lineární algebra A2 (LAA2)

Informace ke zkouškám

Aktuální informace

 • Vzorová řešení 1. kontrolního testu:
 • Organizace: Přednášky a cvičení (povinná !)

  Přednášky se konají v pondělí od 9h30 v posluchárně 301. Cvičení jsou každý týden.

  Studijní materiály

  Hlavním zdrojem jsou přednášky a skripta Lineární algebra 2 (ISBN 978-80-01-05441-3). I tento druhý díl je vypracovaný ve spolupráci se studenty tak, aby co nejlépe připravil na zkoušku. Skripta jsou k dostání v prodejně skript v Dejvicích a v knihovně FJFI.
  Zadání ke cvičením se zde budou postupně objevovat:

  Další příklady si počítejte ze sbírky ke cvičení . Prosím vás o hlášení nalezených chyb. (Také u skript hlaste, pokud nějakou chybu najdete. Opravíme to pak v dotisku. Dosud byly nalezeny následující chyby.)

  Podmínky získání zápočtu a zkoušky

  Zápočet dostanete, pokud budete mít maximálně 2 absence na cvičeních a pokud budete na cvičení chodit připravení.

  Úspěch u zkoušky bude ještě výrazněji než v zimě záviset na vaší práci během semestru. Ta bude hodnocena body, které se přičtou k výsledku zkouškové písemky (jak už víte ze zimy, takové plusové body se velmi vyplatí). Body k dobru můžete získávat:

  Upozorňuji, že studenti, kteří získají zápočet z LAA2, mají automaticky nárok na zápočet z LAB2 (dají-li mu z nějakého důvodu přednost).

  Zápočty z loňského letního semestru uznávám.

  Zkouška (podobně jako v zimním semestru) je obtížná a doporučuji tedy, abyste se průběžně během semestru připravovali. Písemná část zkoušky má 2 hodiny a má praktickou a teoretickou část. K výsledku vám budou přičteny plusové body za práci v semestru, případně vám bude praktická část uznána z kontrolních testů. Po úspěšném absolvování písemné části vždy následuje část ústní. Z teorie je třeba znát všechny věty a definice a lehčí důkazy a na lepší známku i všechny těžší důkazy.

  Přeji vám hodně úspěchů!
  back to homepage