Na této stránce najdete všechny potřebné informace k úspěšnému absolvování cvičení z lineární algebry. První cvičení proběhne 6.10.2009 v čase 7:30-9:10 v učebně 209 na Trojance a tamtéž se bude konat každý týden až do Vánoc. Uskuteční se 9-10 cvičení.
Podmínkou získání zápočtu je nasbírání dostatečného počtu bodů.
Za co se body získávají nebo naopak ztrácí?
- Ztráta bodů za absence. Povolena je pouze jedna neomluvená absence. Pokud máte absencí více, je třeba donést omluvenku od lékaře. Jinak za každou další absenci dostanete -3 body.
- Zisk bodů za zápočtové písemky. Budou dvě, jedna v týdnu 20.11.2009 a 6.1.2010. Každá bude ohodnocena maximálně 20 body.
- Zisk bodů za malé písemky. Budou se psát každou hodinu druhým cvičením počínaje, a to vždy na začátku hodiny. Jejich téma se bude týkat předchozí týden procvičené látky, může jít i o teoretickou otázku. Písemečky budou pěti- až desetiminutové. Budou podkladem k získání bodů za výkon ve cvičení, a to v rozsahu -4 až 4 body za semestr.
K získání zápočtu je třeba nasbírat aspoň 16 bodů (ze 44 možných). O známce klasifikovaného zápočtu rozhodne přednášející na základě získaných bodů. Zde je k dispozici docházka a výsledky písemek a celkové hodnocení od cvičící .
Předpokládá se ovládání látky z úvodního kurzu (polynomy) a systematická příprava na cvičení. Vždy před víkendem naleznete na této stránce zadání cvičení na další týden. V něm bude hned v úvodu shrnuto, co z teorie máte znát. Zadání budou obsahovat více příkladů, než stihneme probrat. Doporučuji tedy, abyste si zbylé příklady vyřešili za domací úkol. Pečlivě vyřešené nebo alespoň promyšlené příklady jsem ochotná kontrolovat. V zadání bude vždy i několik úloh pro zajímavost, které jsou určeny spíše zájemcům o matematické směry. Samozřejmě doporučuji počítat i další příklady ze skript Jiřího Pytlíčka: Cvičení z algebry a geometrie. Zadání cvičení je k dispozici zde: 6.10., 13.10., 23.10. a 27.10., 3.11. a 24.11. až do Vánoc .
Skripta k zimnímu (i letnímu semestru) jsou k dispozici na stránce doc. Humhala pod názvem Algebra 1(Algebra 2). A kdo má problémy s formálním jazykem matematiky, možná mu pomůže následující text od pana Olšáka.
Přeji vám hodně úspěchů!